Technologie

TOPENÍ BALBOA

Nejzákladnějšími částmi topení společnosti Balboa jsou topné těleso, čidla, bílé plastové ohřívací matice, přepážkové matice a topná spirála. Na vnější straně krytu ohřívače bude označení topení, které obsahuje informace o čísle součásti topení, sériovém čísle a dalších informacích. Více informací o štítku ohřívače naleznete přímo v kategorii topení.

Používá: Jacuzzi, Master SPA, Artesian SPA, Marquis SPA, QCA SPAS a další...

Existuje několik různých důvodů, proč vaše topení od společnosti Balboa může selhat. Nejběžnějším problémem je suchý požár. To je způsobeno tím, že průtok vody nedosáhne a neteče skrz topení, nebo když je topení nějak zapnuté buď bez vody, nebo s malým množstvím vody v krytu ohřívače. Ať tak či onak, to vede k tomu, že prvek v krytu ohřívače se zvýší nad bezpečnou úroveň a nakonec selže, čímž zničí topnou spirálu. Výměna topení je nutná.

Zjistíte, že některé lázeňské společnosti navrhují výměnu topného tělesa na rozdíl od výměny celého ohřívače. Toto není BEZPEČNÉ.

Společnost Balboa Water Group nedoporučuje výměnu prvků topení. Topná spirála je součást umístěná do našich topení výrobním týmem pomocí sofistikovaných přístrojů, jako je mikrometr, který zajistí přesné umístění do ohřívače. Nesprávná instalace by mohla způsobit poruchu topení, poškození obvodové desky nebo řídícího systému, požár nebo jiné významné poškození vířivé vany a jejich součástí. Prohlédnout si topení...

ACC ŘÍDÍCÍ SYSTÉM

Řídící jednotky od společnosti ACC Applied Computer Controls používají řídící systém SmarTouch Digital pro vířivé vany, který je založený na mikroprocesoru třetí generace. Systém je spolehlivý a energeticky účinný. SmarTouch Digital 1000, 2000, 3000 je koncept, který má na starosti udržovat požadované nastavení teploty ve vířivé vaně a filtraci vody s nejmenší spotřebou energie. Snímače teploty se nacházejí u rozdělovače topení z nerezové oceli, na nejchladnějším a nejteplejším místě, kde se měří skutečná teplota, a zjišťují tak podmínky zmrazení a přehřátí.
Vzhledem k velkému objemu chladné vody v potrubí vířivé vany, je čerpadlo s nízkou rychlostí aktivováno po dobu pěti minut každé tři hodiny a udržuje tak stabilizaci teploty ve vířivé vaně před aktivací ohřívače. Řídící systém od společnosti ACC je pokročilý, ale snadno ovladatelný.

Prioritou je bezpečnost a spolehlivost. Jsou postaveny tak, aby splňovaly nejaktuálnější požadavky stanovené (UL) Underwriters Laboratories.

SmarTouch Digital je vyvrcholením osvědčených designů a rozsáhlých testů.

Prohlédnou si SmarTouch Digital 2200

ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA ASTREL 

Řídící jednotka Easy Nova Astrel je všestranná jednotka pro všechny vířivé vany a domácí swim spa.
Systém Easy Nova může řídit až tři proudová čerpadla, oběhové čerpadlo a ventilátor. Nabízí také funkci regulace otáček (1 čerpadlo a 1 ventilátor) pomocí externího střídače. Po zapnutí tak zvané „autolearning procedure“ může řídící jednotka detekovat automaticky připojené zátěže a jejich napájení. Programovací klíč umožňuje automatické určování konfigurace vířivé vany bez použití klávesnice, což urychluje instalaci během výroby.

Řídící jednotky Astrel mohou být používány také jako náhradní díly pro hydromasážní vířivé vany, jako je Albatros, Jacuzzi, Hafro, Roca, Novellini, Teuco a Ideal Standard, a také vířivky čínské výroby.

Easy Nova Astrel je všestrannou řídící jednotkou modelu VS2, která odpovídá všem potřebám zákazníka.

Prohlédnout si řídící jednotku..

 

 

ZÁKLADNÍ DESKY K ŘÍDICÍM JEDNOTKÁM

Na eshopu www.spa-components.com najdete základní desky a rozšíření pro základní desky světových výrobců jako je Balboa, Hydroquip, Gecko a speciálně navržené modely pro vířivé vany značek jako jsou Sundance, Hotspring, Wellis a mnoho dalších.
Desky s plošnými spoji (PCB) jsou mozkem Vaší vířivé vany a domásího swim spa. Ovládají všechny Vaše jednotlivé elektrické komponenty, jako jsou čerpadla, kompresory a topení. Většina z nich může být naprogramována tak, aby nastavila dobu cyklu filtru a začala čistit vodu v určitých dnech. Základní desky ovládají funkci a programování i ozonu, světel, ventilátorů a topení.

Základní desku, kterou hledáte jste na našich stránkách nenašli?
Pošlete fotografie štítku nebo jaké koliv bližší informace na info@spa-components.com a my Vám zašleme nabídku produktu přímo pro Vás.

Prohlédnout si základní desku

 

DIVERTORY / ROZDĚLOVAČE

Divertory jsou tvořeny z PVC materiálu a najdete je ve všech vířivých vanách a domácích swim spa značek Wellis, Master Spa, Mauquis Spa, Jacuzzi, Vita Spa, Sundance Spa, Hotspring a mnoho dalších… Divertory jsou používány k distribuci vzduchu nebo vody do specifických trysek. Umožňují přesunout vodu z jedné skupiny trysek do druhé nebo z čerpadla do trysek. Hlavní tok čerpadla je redukován divertory a rozdělovači na několik dílčích toků, které jsou připojeny přímo nebo přes jiné potrubí k jednotlivým tryskám vířivých van.

Vzduchové rozdělovače se používají k rozdělení toku vzduchu ze vzduchového potrubí nebo k rozvodu vzduchu do vzduchového regulačního ventilu.

Prohlédnou si divertory...

 

FILTRAČNÍ SYSTÉM PRO VÍŘIVÉ VANY

Výběr filtrů do vířivé vany může být trochu matoucí, zejména pokud jste nikdy předtím vířivku neměli. Proto je dobré vědět pár základních informací před tím, než si filtr koupíte.

Při průchodu vody filtračním systémem, zachycuje filtr řadu různých nežádoucích bakterií a dalších nečistot přítomných ve vodě. Čím čistší filtr, tím lépe plní svou úlohu, takže zcela nový filtr pravděpodobně zachytí téměř všechny sedimenty, minerály a bakterie, které nechcete mít ve své vířivé vaně. Nicméně čím déle je filtr používán a čím déle se nachází ve vodě, tím více se jeho účinnost snižuje. Proto je velmi důležité pravidelné čištění filtrů.

Pravidelná údržba filtračního systému vám pomůže udržet tuto situaci a může vám také pomoci snížit množství škod způsobených dalšími součástmi vířivé vany po celou dobu její životnosti. Poškozený filtr nebo zanešený filtr vede k usazováním nečistot přímo na filtru a kolem něj. Tím může vzniknout příliš mnoho bakterií ve vodě nebo jiný problém, který by mohl vézt potrubí, trysky a dokonce i čerpadlo k opotřebení nebo úplnému zničení.

Filtrační systém je pravděpodobně nejdůležitější částí vířivky.

 • Filtry pomáhají udržet bakterie z dosahu kůže.
 • Filtry jsou přínosné pro udržení vzduchu mimo vaše potrubí.
 • Filtry usnadňují vyvážení chemických úprav ve vaší vodě.

Vířivé vany jednoduše nemůžou fungovat bez filtračního systému.

 

KOMPRESOR GENESIS

Kompresor Genesis od společnosti Balboa Water Group je ideálním kompresorem pro vířivé vany s jedinečnou kombinací standardních a sofistikovaných funkcí se zaměřením na design a funkci. Kompresory mají vynikající výkon, unikátní úrovně výkonu, tichý chod, vstupní ochranu IPX5, masážní režim, tak zvaný „pulsating effect“ a variabilní otáčky řízené integrovanou elektronikou. Kompresor Genesis je kompatibilní s ovládacím panelem HydroAir, který lze použít pro všechny typy vířivých van jako je například Wellis Spas, Jacuzzi Spa, QCA Spas, Vita Spa, Hot Springs Spa… 

V naší nabídce naleznete:

Varianty kompresoru Balboa Genesis s předehřevem:

Varianty kompresoru Balboa Genesis bez předehřevu:

 

ČERPADLA GECKO

Čerpadla Aqua-Flo společnosti Gecko Alliance Group poskytují efektivnější průtok vody, což pro majitele vířivek nebo domácích spa přináší větší výhody a menší provozní náklady. Čerpadel společnosti Gecko Alliance Group jsou certifikované pro všechny trhy a pokrývají všechny potřeby zákazníků, od největších až po nejmenší vířivky a domácí spa.

Ekologicky šetrná čerpadla Flo-Master XP2e společnosti Gecko Alliance Group lze snadno přizpůsobit a kalibrovat tak, aby optimalizovala výkon a zvýšila energetickou účinnost všech vířivek nebo domácích spa.

Prohlédnout si čerpadlo Gecko..

 

CIRKULAČNÍ ČERPADLA LAING E10

Bezproblémová cirkulační čerpadla značky Laing třídy E, pro vířivky a swim spa, mají efektivní motor ECM, optimalizovanou hydrauliku, nízké provozní náklady a uživatelsky přívětivé rozhraní. Cirkulační čerpadla třídy E inteligentně automaticky nastavují rychlost tak, aby byla zajištěna maximální efektivita a přesný výkon, který bude vyhovovat širokému spektru požadavků na výkon. Rychlost čerpadla Laing je nekonečně variabilní a je automaticky nastavena regulátorem pro optimalizaci výkonu a účinnosti. Má bezsenzorové ovládání, takže nejsou vyžadována žádná externí čidla. Disponuje i pomocnými funkcemi a to automatickým čištěním vzduchu uzavřeného v krytu čerpadla a používáním pohotovostního režimu během delší nečinnosti, což slouží k minimalizaci spotřeby energie.

Čerpadlo Laing E10 má 3 inteligentní provozní režimy:

 • Proporcionální tlak - průběžně upravuje výkon čerpadla podle požadavků systému. Tento režim provozu nevyžaduje externí senzory a doporučuje se pro systémy s vysokými tlakovými ztrátami. Čerpadlo je nakonfigurováno tak, aby fungovalo v tomto režimu v továrně.
 • Konstantní tlak - čerpadlo udržuje zvolený rozdílový tlak při libovolném průtoku. Tento provozní režim nevyžaduje externí senzory a doporučuje se pro systémy s relativně malými tlakovými ztrátami.
 • Konstantní rychlost - čerpadlo udržuje pevnou rychlost.

Cirkulační čerpadla Laing využívají výrobci vířivých van Master Spas, Hot Springs Spas, Sundance Spas

Prohlédnout si cirkulační čerpadla LAING...

 

OVLÁDACÍ PANELY BALBOA

Ovládací panely společnosti Balboa Water Group obsahují zabudované hardwarové a softwarové filtry, které optimalizují elektrickou energii horké vířivé vany nebo domácích spa. Ovládací panely řady VL používají „technologii nulového ohřevu“, takže se součásti zapínají a vypínají při optimálním přerušení napájení střídavým proudem. To znamená, že se zvýší jejich životnost. Patentovaná technologie spínače Piezo® společnosti Balboa Water Group činí ovládací panely spolehlivějšími, díky konstrukci bez pohyblivých částí, bez kontaktů, bez vzduchových mezer a bez elektrického proudu. S technologií Piezo® jsou ovládací panely uživatelsky přívětivé, a nejen že jsou odolné proti vlhkosti, ale panel může být instalován směrem dovnitř vířivky, pro snadné použití majitelem. Ovládací panely jsou také čtyřikrát větší než průměrné membránový snímače, což je ideální velikost pro špičku prstu. Panely podporují pokročilé funkce ovládacích prvků GS, které využívají patentovanou technologii snímačů teploty a senzorů M7® firmy Balboa Water Group a univerzální řídicí platformu. Elegantní panely mají grafické LCD displeje s ikonami pohyblivých funkcí, upomínkami na údržbu a servisními upozorněními na snadno čitelném displeji.

Ovládací panely společnosti Balboa Water Group se používají pro vířivé vany značek VILLEROY & BOCH SPAS, CANADIAN SPA, MARQUIS SPAS, ARTESIAN SPAS, SUNDANCE SPAS

Prohlédnout si ovládací panel Balboa...

 

TECHNOLOGIE M7® OD SPOLEČNOSTI BALBOA

Technologie M7® pro topná tělesa společnosti Balboa Water Group je průlomová technologie, kde není zapotřebí externích snímačů teploty nebo přepínačů tlaku a průtoku do vířivky, swim spa, hot tub, nebo domácích spa. Patentovaná technologie Balboa Water Group M7® Control, je používaná ve všech běžných řídících systémech společnosti Balboa Water Group. Technologie M7® otevírá nové možnosti. Jedná se o systém topení, které lze namontovat na sací nebo tlakovou stranu čerpadla. Technologie M7® nabízí delší životnost než systémy bez M7®.

Systémy společnosti Balboa Water Group jsou vybaveny automatizovanou diagnostikou a elektronickými nepřetlakovými přepínači. Průlomová technologie snímačů teploty a průtoku v jednom, je v tomto odvětví jedinečná a poskytuje základ pro vyšší spolehlivost a snadnou instalaci. Inteligentní snímače M7® nabízejí několik bezpečnostních systémů s vysokou mezní hodnotou, eliminují nadměrnou činnost a automaticky se přizpůsobují směru toku.

Řídící systémy společnosti Balboa Water Group se používají pro vířivé vany značek například MARQUIS SPAS

Prohlédnout si řídící jednotku Balboa...

 

KARTUŠOVÉ FILTRY

Kartušový filtr slouží k čištění vody ve vaší vířivé vaně a swim spa. Čerpadlem je přes něj nasávána voda a ta je zpět pumpována čistá do vířivky. Kartušové filtry se liší délkou, šířkou a možnostmi uchycení. Proto je potřeba znát rozměry nebo alespoň název vířivé vany například Wellis, Jacuzzi, USSPA, SUNDANCE SPAS, MARQUIS SPAS. Nejčastěji používanými kartušovými filtry jsou filtry s označením SC704, SC705 a SC706.

Čištění
Kartušový filtr by se měl čistit minimálně jednou týdně, vše záleží na teplotě vody a intenzitě používání. Čistí se průplachem, která odstraní nečistoty. Dalším způsobem je čištění pomocí Hydro Cyclon Cleaner, který k čištění filtru využívá odstředivé síly. V obou případech je potřeba, aby filtr nebyl poškozen. Pokud ano, hrozí při čištění poškození ještě větší.

Výměna
Kvalita filtrační tkaniny se postupem času zhoršuje, a proto by se měl filtr ve vířivé vaně pravidelně měnit. Doporučuje se ročně měnit dvakrát dvě sady (pokud jeden filtr právě čistíte, můžete pohodlně použít druhý). Výměna je velice důležitá. Přes zanesený filtr se dostávají nečistoty pumpováním čerpadla zpět do vany. Správnou výměnou zabráníte opotřebování čerpadla a snížíte náklady na energii.

Prohlédnout si kartušové filtry...

 

ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY GECKO

Nová řada řídících jednotek společnosti Gecko Alliance Group se vyznačuje působivými funkcemi a technologiemi ve spolehlivých, bezpečných, dlouhodobých a uživatelsky přívětivých řídících systémech, kterése snadno instalují. Lze je jednoduše připojit k čerpadlům a příslušenstvím vířivek a domácích spa všech velikostí a konfigurací.

Řídící jednotky platformy in.xm a in.xe z řady společnosti Gecko Alliance Group zahrnují všechny funkce, které lázeňský a vířivkový průmysl očekává v úžasných konstrukčních napájecích skříních, které porušují všechna pravidla a normy s vynikající kombinací vzhledu a funkčnosti.

Prohlédnout si řídící jednotku Gecko...

 

KOMPRESORY LX

Kompresor (Air Blower) řady AP společnosti LX Pump Co, Ltd pro vířivky, vířivé vany a domácí SPA, je nejvíce doporučovaný produkt pro svou nízkou hlučnost, dlouhou životnost, snadnou instalaci a konkurenceschopnou cenou. Kompresor je vysoce odolný proti vysokým teplotám. Existují dva typy konstrukcí: jednostranná konstrukce oběžného kola a konstrukce s dvojitým oběžným kolem. LX Pump Co, Ltd s dvojitým oběžným kolem je delší než u jednoho oběžného kola. Topné těleso, k ohřívání vzduchu, má velice nízký šum vzduchu a má teplotní ochranou. Životnost kompresorů je delší než 1000 hodin (nepřetržitá provozní doba). Kompresory značky  LX Pump Co, Ltd jsou tou pravou volbou pro hydromasážní vany a domácí SPA.

Certifikace:

 1. Povinná bezpečnostní certifikace CE Evropské unie
 2. Německá bezpečnostní certifikace TUV
 3. Certifikace RoHS, která omezuje používání určitých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních

Prohlédnout si kompresor LX

 

TOPENÍ LX

Topné těleso společnosti Guangdong LX Pump Co, Ltd pro vířivé vany a swim spa má pouzdro z ušlechtilé oceli a konstrukční prveky s nízkou hustotou. Topení jsou bezpečné a spolehlivé. Mají mnoho ochraných prvků, jako jsou například schválené kovové trubky a elektrický topný prvek, Incoloy 800, který chrání proti vysoké teplotě a proti působění agresivní vody.

Prvkem regulace teploty je dvojitý nerezový integrovaný termostat s nastavením teploty 50 ° C a automatickým resetem. Limitní teplota při ručním resetu je 68 ° C.

Elektrická topná tělesa Guangdong LX Pump Co, Ltd pro vířivky a vířívé vany, jsou vybavena stálým proudem s minimální ztrátou tlaku. Kompaktní design umožňuje instalaci i v malých prostorách.

Certifikace:

 • CE Evropská unie povinná bezpečnostní certifikace
 • TUV Německá bezpečnostní certifikace

Guangdong LX Pump Co, Ltd topná tělesa (H10-R3 / H15-R3 / H20-R3 / H30-R3 / H10-R2 / H15-R2 / H20-R2 / H30-R2)

Prohlédnout si topení LX...

 

GECKO IN.CLEAR

In.clear společnosti Gecko Alliance Group je revoluční systém v oblasti sanitizace vody a jedná se o jednu z nejúčinnějších technologií pro údržbu vody ve vířivkách. Systém pracuje na bázi soli – konkrétně využívá bromid sodný, který se ve formě náplní Bromi Charge vysype do vířivky. Systém in.clear společnosti Gecko Alliance Group pak z bromidu sodného dle potřeby uvolňuje do vody brom. Ten začne rychle ničit veškeré mikrobiální znečištění, jako jsou vodou ředitelné bakterie, řasy a další organický materiál, který ve vodě zůstal po užití vířivky. S nainstalova­ným in.clear systémem je údržba vířivky snadná jako nikdy před tím. Stačí do vody přidat správné množství Bromi Charge náplně a systém začne vytvářet brom a čistit tak vodu ve vířivce. Pomocí klávesnice si pak nastavíte vhodnou úroveň generování bromu. Již se nebudete muset starat o vodu jako předtím a přemýšlet, které přípravky použít. Jak jednotku nainstalujete, bude generovat potřebné množství bromu. A jelikož brom je efektivní na širším rozsahu hodnoty pH než ostatní chemické přípravky, nebudete muset řešit příliš kyselou nebo zásaditou vodu. S in.clear systémem můžete klidně odjet na týdny trvající dovolenou a až se vrátíte, budete si moci užít průzračně čistou vodu. Systém bude na základě nastavení neustále generovat správné množství bromu. Je možné používat s ovládacím panelem Geckou IN.K1000, IN.K.200-20P

Prohlédnout si Gecko IN.CLEAR