robot

Péče o kartušové filtry

Víte, jak často a jakým způsobem čistit filtry vířivek a SWIM SPA? Díky správné údržbě máte jistotu, že bude voda čistá a dokonale zdravá.

Každý majitel vířivé vany nebo SWIM SPA se musí o své zařízení starat a pečovat. Každá radost vyžaduje péči a určitou starost. V případě všech vířivých van a SWIM SPA se musíme starat nejen o vodu, ale především o filtrační prvky, které nám zajišťují čistou vodu a zvyšují hygienický komfort. Ten nejradostnější zážitek dostáváme pouze v případě, když všechno funguje správně a voda je dokonale čistá.

Filtry by se měly pročistit v závislosti na používání - každý týden nebo každý druhý týden, na začátku každé tři dny. Pokud není voda ve vířivce čistá, je to většinou vinou filtru. Je to způsobeno starým biofilmem, minerály obsaženými ve vodě, těžším používáním vířivky v začátcích a zvýšením hloubkového čištění pokožky u nových uživatelů.

Pokud máte tvrdou vodu, pak je důležité prvních 10 až 14 dní filtry oplachovat pod tekoucí vodou. Oplachovat by se měly každý druhý den, aby se v nich neusazoval vodní kámen. Vodní kámen ucpává filtrační tkaninu, a tím snižuje i účinek filtrace. Trpí tak poté i cirkulační čerpadlo a snižuje se výkon hydromasážních trysek. Po uplynutí 2 týdnů můžete filtry čistit pouze 1x týdně.

Jak zjistíte, že filtr potřebuje vyčistit?

Máme pro vás jednoduchý tip: přejeďte prstem po švu filtru (v záhybu první filtrační membrány). Pokud cítíte slizký film, je nutné filtr vyčistit.

Jak na snadné čištění kartušových filtrů?

Cyclone Filter Cleaner čistí kartušové filtry hlouběji, v kratším čase a prodlužuje životnost filtrační vložky tím, že ponechá ošetřenou filtrační kazetu obnovenou do původního stavu. Aby bylo dosaženo maximálně čisté vody je zapotřebí dokonale čistý filtr. Pomocí unikátního čističe kartušových filtrů nebude již péče o filtry časově náročný úkol a v rychlém okamžiku bude dosaženo maximálně šetrného a efektivního pročištění Vašeho filtru.

Nový model Cyclone Filter Cleaner nyní využívá unikátní konstrukci Uni-body, která odstraňuje možné netěsnosti, delší kartáče pro hlubší čištění a jedinečný zabudovaný dávkovač čistícího prostředku. Čistič šetří nejen čas a peníze, ale navíc je i šetrný k životnímu prostředí, protože spotřebuje mnohem méně vody.

Jedná se o první zařízení na trhu, které používá kartáče v kombinaci s vysoce výkonnými vodními tryskami, což zajišťuje snadné a velice intenzivní čištění filtru, hluboko do záhybů filtrační kartuše.

Radost z údržby

Hydro Cyclon Cleaner je jeden z nejefektivnějších způsobů čištění bez použití chemikálií. Pouze ruční mytí. Pro dokonalé vyčištění a opláchnutí však potřebujete mnoho práce a času, z tohoto důvodu většina majitelů vířivých van nečistí své filtry s radostí a už vůbec ne s nadšením. Hydro Cyclon Cleaner Vám však umožní čistit své filtry nejen velmi rychle a snadno, ale také s radostí pouze tlakem vody absolutně bez chemie.

Naše čističe Vám zaručují:

  • Prodloužení životnosti filtru o 30 %
  • Šetří peníze, práci a čas
  • Vysoce efektivní způsob čištění filtrů
  • Vhodné pro všechny filtry do SPA a SWIM SPA
  • Šetří životní prostředí
  • Snadné připojení na běžnou zahradní hadici pomocí rychlospojky
  • Kompaktní a lehké provedení

Zde naleznete kompletní nabídku našich filtrů. Pokud jste nenašli to, co hledáte, neváhejte nás kontaktovat na náš email: info@spa-components.com, pokusíme se Vám zajistit vhodnou alternativu.

--